اخبار شرکت‌های عضو

تولید 704 هزار مگاوات‌ساعت انرژی ناخالص در نیروگاه شریعتی

در سه ماهه اول 1402 صورت گرفت

به گزارش روابط عمومی شرکت تولید انرژی برق شمس پاسارگاد، نیروگاه سیکل ترکیبی شریعتی مشهد در 3 ماهه اول سال 1402، توانسته است در مجموع 704 هزار مگاوات‌ساعت انرژی ناخالص برای برق کشور تولید کند.
این میزان تولید با مصرف 153 میلیون متر مکعب گاز و 32 میلیون لیتر گازوییل با راندمان 39.75 درصد در مجموعه کل نیروگاه، که شامل 6 واحد F5 با راندمان 21.5 و 2 واحد گازی با راندمان 30.5 و یک واحد بخار با راندمان سیکل 47.5 بوده، حاصل شده است.
از دلایل عمده آمادگی واحدهای نیروگاه شریعتی مشهد، بازدید و تعمیرات به‌موقع واحدهای گازی و بخار در بهمن و اسفند ماه 1401 بوده است که هرساله برای کسب آمادگی تولید برق، با استفاده از دانش و تجربه متخصصان این نیروگاه انجام می‌شود.
سید حسین عبدالخالق‌زاده مدیرعامل شرکت تولید انرژی برق شمس پاسارگاد با اشاره به تلاش کارکنان این نیروگاه، بیان داشت: با تلاش و جدیت متخصصان این شرکت، در سال گذشته واحدهای گازی و بخار برای انجام تعمیرات نیمه‌سنگین، بازدید اتاق احتراق و مسیر داغ و تعمیرات بازدید دوره‌ای طبق برنامه‌ریزی دقیق از مدار تولید برق خارج شده و بر اساس این برنامه‌ریزی آماده عبور از پیک تابستان 1402خواهند بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا