اخبار شرکت‌های عضو

ارسال تجهیزات نخستین نیروگاه موبایل دو تریلر مپنا به سایت پرند

تجهیزات نخستین واحد نیروگاه موبایل دو تریلی مپنا (نیروگاه متحرک) به عنوان اولین نیروگاه موبایل که تمامی تجهیزات آن به صورت کامل و همزمان در گروه مپنا ساخته شده، به نیروگاه پرند اعزام و آماده راه‌اندازی و بهره‌برداری شد. ​
با تلاش متخصصان گروه مپنا، تجهیزات نخستین واحد نیروگاه موبایل دو تریلی مپنا در قالب پروژه تحقیقاتی و توسعه‌ای در فازهای طراحی – مهندسی و تأمین و تولید به ثمر نشست و تجهیزات مربوطه به نیروگاه پرند اعزام شد تا پس از نصب و راه‌اندازی، مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
نیروگاه موبایل دو تریلر مپنا MGT-30mobile با قابلیت تولید توان 25 مگاوات و حمل و نقل، نصب و راه‌اندازی سریع، دارای کاربردهای متنوعی در تولید توان پراکنده، پایداری شبکه و همچنین تأمین برق در شرایط بحرانی و اضطراری مانند حوادث و بلایای طبیعی و تأمین برق مراکز صنعتی مانند صنایع نفت و گاز و فولاد است.
این نیروگاه که از توربین (2) MGT-30 استفاده می‎کند و می‌توان آن را در زمان تقریبی یک هفته (پس از آماده‌سازی سایت)، نصب و راه‌ اندازی کرد، تنها بر روی دو تریلر نصب شده و به راحتی امکان حمل و نقل دریایی، زمینی و هوایی را دارد.
تمامی مراحل طراحی، مهندسی، تامین و تولید تجهیزات این محصول فناورانه توسط متخصصان این مجموعه در شرکت‌های مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا)، مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا (پارس)، مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) و سایر شرکت‌ها و زیرمجموعه‌های گروه صنعتی مپنا به ثمر رسیده است.
سرعت و سهولت بسیار بالا در جابجایی، نصب و راه‌اندازی سریع، تعداد تریلرهای کم در قیاس با محصولات مشابه در این توان تولیدی و ابعاد و اوزان کم، از ویژگی‌های برجسته و قابل توجه این محصولِ توسعه‌ای و نوآورانه است که آن را قابل رقابت با محصولات مشابه روز دنیا می‌کند.
این پروژه، اولین ساختگاه نیروگاهی و موبایل گروه مپناست که کلیه تجهیزات آن به صورت کامل و همزمان و در قالب ساختگاه نیروگاهی موبایل در شرکت‌های گروه مپنا طراحی، تامین و اجرا شده است.
شایان ذکر است، نیروگاه موبایل، تجربه ارزشمندی از فرآیندهای طراحی – مهندسی، تامین و تولید در این حوزه را در بر داشته و می‌تواند گام موثری در رشد و توسعه محصولات و خدمات آتی در گروه مپنا باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا