اخبار شرکت‌های عضو

تبدیل نیروگاه گازی سمنان به نیروگاه سیکل ترکیبی

کلنگ واحد بخار به زمین خورد

نیروگاه گازی سمنان که به عنوان یکی از نیروگاه های پیشرو در تامین برق صنایع مطرح است، روز گذشته با کلنگ‌زنی واحد بخار، در فرآیند تبدیل به نیروگاه سیکل ترکیبی قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت نیرو و وزارت صمت با موضوع احداث حداقل 10 هزار مگاوات نیروگاه جدید، فاز دوم نیروگاه گازی سمنان به ظرفیت 366 مگاوات اجرایی شد و ظرفیت نیروگاه سمنان از 320 مگاوات به 686 مگاوات رسید.
فاز دوم نیروگاه گازی سمنان در قالب تامین تجهیزات، انجام طراحی، مهندسی، نصب و راه‌‍‌اندازی دو واحد توربین ژنراتور گاز کلاس E پیشرفته MGT-70 (3) به ظرفیت نامی 366 مگاوات در شرایط ایزو اجرایی شده است. دومین واحد این فاز، در کوتاه‌ترین زمان (طی مدت هفت ماه) به شبکه سراسری متصل شد. همچنین این واحد نیروگاهی اولین واحد سنکرون شده با انجام crossing بین زیمنس و MAPCS گروه مپنا است.
عملیات اجرایی واحد بخار نیروگاه سمنان روز گذشته با حضور عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و محمد اولیا، مدیرعامل گروه مپنا آغاز شد تا نیروگاه گازی سمنان به نیروگاه سیکل ترکیبی تبدیل شود و ضمن ارتقای ظرفیت تولید برق در این نیروگاه، راندمان تولید برق نیز افزایش یابد.
محمد اولیا، مدیرعامل مپنا ضمن ابراز خرسندی از خوشفکری کارفرما ‌و سرمایه‌گذاری در اجرای پروژه سیکل ترکیبی نیروگاه گفت: ابتدا 2 واحد اول به ورژن و مدل جدیدی که راندمان بالاتری دارد ارتقا پیدا کرد و بلافاصله تحت قراردادهای صنایع دو واحد بعدی احداث شد و اکنون هر 4 واحد نسبت به سیکل گازی معمول دارای راندمان بالاتری هستند.
وی ادامه داد: امیدوارم که با افتتاح پروژه سیکل ترکیبی و تامین مالی که انجام‌ می شود، به پروژه سرعت داده شود و ظرف 2 سال آینده بخش سیکل ترکیبی کامل و احداث شود؛ به طوری که بهترین راندمان انرژی را داشته باشیم که برق آن برای صنایع کشور استفاده می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا