اخبار سندیکا

پایش وضعیت نیروگاه‌ها و وظایف و اهداف کمیسیون

در کمیسیون مهندسی و سیستم‌های سندیکا بررسی و تدوین شد

اعضای کمیسیون مهندسی و سیستم‌های سندیکا در جلسه اخیر خود به بررسی موضوع پایش وضعیت (CM) نیروگاه‌ها و تدوین وظایف و اهداف این کمیسیون پرداختند.
در این جلسه که با حضور مدیر بخش CM گروه مپنا و مدیران بخش فنی و مهندسی شرکت آرین‌ماه‌تاب‌گستر برگزار شد، ضمن ارائه رویکرد مرکز پایش وضعیت نیروگاهی مجموعه مپنا و تبادل نظر اعضای کمیسیون در این خصوص، در باره موضوع جمع‌آوری داده‌ها (Data Gathering) به صورت متمرکز و در مرکزی مستقل بحث و تبادل نظر شد.
بر این اساس، با توجه به دسترسی مرکز دیسپاچینگ شرکت مدیریت شبکه برق ایران به داده‌هایی از نیروگاه‌ها، برگزاری جلسه‌ای با مدیران آن شرکت برای بررسی امکان ایجاد مرکزی مستقل برای موضوع جمع‌آوری داده‌ها، در دستور کار قرار گرفت.
همچنین در ادامه موضوع پایش وضعیت، امکان و چگونگی اشتراک‌گذاری تجربیات نیروگاه‌ها پس از انجام و دریافت نتایج CM در بستری مشخص و از طریق کمیسیون مهندسی و سیستم‌های سندیکا بررسی شد.
موضوع دوم جلسه جمع ندی اهداف و وظایف کمیسیون مهندسی و سیستم ها بود که پس از تبادل نظر در این خصوص و نهایی شدن موضوعات، اولویت‌بندی و زمان‌بندی انجام موضوعات تعیین‌شده، در دستور کار جلسه آتی کمیسیون قرار گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا