اخبار شرکت‌های عضو

تولید 704 هزار مگاوات‌ساعت انرژی ناخالص در نیروگاه شریعتی

به گزارش روابط عمومی شرکت تولید انرژی برق شمس پاسارگاد، نیروگاه سیکل ترکیبی شریعتی مشهد در 3 ماهه اول سال 1402، توانسته است در مجموع 704 هزار مگاوات‌ساعت انرژی ناخالص برای برق کشور تولید کند.
این میزان تولید با مصرف 153 میلیون متر مکعب گاز و 32 میلیون لیتر گازوییل با راندمان 39.75 درصد در مجموعه کل نیروگاه، که شامل 6 واحد F5 با راندمان 21.5 و 2 واحد گازی با راندمان 30.5 و یک واحد بخار با راندمان سیکل 47.5 بوده، حاصل شده است.
از دلایل عمده آمادگی واحدهای نیروگاه شریعتی مشهد، بازدید و تعمیرات به‌موقع واحدهای گازی و بخار در بهمن و اسفند ماه 1401 بوده است که هرساله برای کسب آمادگی تولید برق، با استفاده از دانش و تجربه متخصصان این نیروگاه انجام می‌شود.
سید حسین عبدالخالق‌زاده مدیرعامل شرکت تولید انرژی برق شمس پاسارگاد با اشاره به تلاش کارکنان این نیروگاه، بیان داشت: با تلاش و جدیت متخصصان این شرکت، در سال گذشته واحدهای گازی و بخار برای انجام تعمیرات نیمه‌سنگین، بازدید اتاق احتراق و مسیر داغ و تعمیرات بازدید دوره‌ای طبق برنامه‌ریزی دقیق از مدار تولید برق خارج شده و بر اساس این برنامه‌ریزی آماده عبور از پیک تابستان 1402خواهند بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا