اخبار صنعت برق

مصوبه مهم کمیسیون تلفیق در زمینه رفع ناترازی انرژی

عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: براساس مصوبه این کمیسیون، وزارت نیرو مکلف شد تا طرح‌های برق آبی مورد نیاز کشور از جمله طرح‌های تلمبه ذخیره سد رودبار لرستان، طرح سد و نیروگاه زالکی، طرح سد و نیروگاه بختیاری، طرح سد و نیروگاه لیروک را به روش (بی .او .تی) و یا سایر روش‌های مالی اجرا کند.
‌محمد خدابخشی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه مهم کمیسیون تلفیق در زمینه آب بیان کرد: یکی از مصوبات امروز کمیسیون تلفیق در حوزه آب بر مبنای پیشنهاد بنده مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: براساس این مصوبه وزارت نیرو مکلف شد تا طرح ‌های برقآبی مورد نیاز کشور از جمله طرح‌های تلمبه ذخیره سد رودبار لرستان، طرح سد و نیروگاه زالکی، طرح سد و نیروگاه بختیاری، طرح سد و نیروگاه لیروک را به روش (b.o.t) و یا سایر روش‌های مالی اجرا کند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبه مذکور مزیت‌های خوبی دارد، بیان کرد: ما در سال‌های پشت سرگذاشته مشکلاتی در زمینه خاموشی‌ها داشتیم و هدف‌گذاری‌های ما در تولید انرژی برق تحقق پیدا نکرد.
وی با بیان اینکه ما ۱۵ هزار مگاوات کسری تولید برق داریم، تاکید کرد: یکی از روش‌های رفع جبران تولید انرژی این است که طرح‌های برقآبی را در اولویت قرار دهیم.
خدابخشی با بیان اینکه اجرای طرح های برقآبی به رفع ناترازی در حوزه انرژی برق کمک می‌کند، بیان کرد: همچنین این طرح‌ها به عمران و آبادانی مناطقی که این طرح‌ها در آنها عملیاتی می شود، کمک می‌کند.
عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه با بیان اینکه اجرای طرح های برق آبی به ایجاد اشتغال کمک می کند، ادامه داد: همچنین اجرای این طرح‌ها به رونق گردشگری کمک کرده و فواید زیادی برای کشور دارد. البته به نوعی مدیریت نقدینگی هم در دل این مصوبه قرار دارد؛ این مصوبه باعث می‌شود تا بخشی از نقدینگی سرگردان در کشور به سمت طرح‌های برق آبی سوق داده شود. همچنین اجرای این طرح‌ها بخشی از منابع را جذب می‌کند و نیاز کشور را هم برطرف خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا