اخبار صنعت برق

هر ساعت قطعی برق مصادف با 20 درصد کاهش تولید است

مجتبی دستمالچیان، رئیس اتاق یزد با اشاره به قطع برق مازاد بر برنامه در هفته گذشته، می‌گوید: قطعی برق هماهنگ نشده بسیار زیان‌بار است و جدای از خسارت‌های احتمالی، هر ساعت قطع برق مصادف با 20 درصد کاهش تولید روزانه است.
مجتبی دستمالچیان در اولین نشست خبری پس از انتخابات هیات نمایندگان اتاق یزد، افزود: صنعت و تولید کشور با مسائل زیادی روبه‌رو هستند که یکی از آنها قطع برق واحدهای تولیدی است. در هفته گذشته شاهد قطعی و خاموشی برق بیشتر از جدول اعلام شده بودیم درحالی‌که این ناهماهنگی‌ها بین صنعت برق و تولید می‌تواند زیان‌بار باشد و حتی با تخریب سیستم‌های یک کارخانه و تحمیل هزینه تعمیرات در قیمت تمام‌شده محصول نیز تغییر ایجاد می‌کند.
وی خاموشی هر ساعت در یک کارخانه را مصادف با ۲۰ درصد کاهش تولید روزانه دانست و افزود: عوامل زیادی بر قیمت تمام‌شده محصول مؤثر هستند، سوختن بوردهای الکتریکی و قسمت‌های الکتریکی دستگاه‌ها ناشی از قطع برق بار هزینه‌ای را بر واحدهای صنعتی و بر قیمت محصول تحمیل می‌کند.
دستمالچیان با تاکید بر اینکه صنعتگران همیشه همراه دولتمردان و دستگاه‌های خدمت‌رسان هستند، گفت: شرکت برق خرید دیزل ژنراتور را با شرط تامین گازوییل به تولیدکننده پیشنهاد داده است این در حالی است که بسیاری از تولیدکننده‌ها در تامین گازوییل دیزل ژنراتورها با مشکل مواجه شدند.
وی عدم سرمایه‌گذاری در حوزه برق را عامل کمبود برق دانست و افزود: نبود توجیه اقتصادی در سرمایه‌گذاری حوزه برق باعث شده تا این انرژی در کشور با کمبود مواجه شود بنابراین دولت باید همکاری بهتری در این زمینه با بخش خصوصی داشته باشد.
رییس اتاق یزد با اعلام اینکه هم‌اکنون حدود ۳۴۰۰ واحد صنعتی در یزد وجود دارد، اظهار کرد: ۳۰۰ واحد صنعتی یزد راکد، ۹۰۰ واحد نیمه فعال و حدود ۲۳۰۰ فعال در استان یزد مشغول به تولید هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا