اخبار شرکت‌های عضو

بازدید مدیرعامل تولید نیروی برق حرارتی از نیروگاه شهید منتظرقائم

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق منتظرقائم، عبدالرسول پیشاهنگ مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی به همراه تیم فنی و تخصصی این شرکت، سی‌ام شهریورماه سال جاری از نیروگاه شهید منتظر قائم بازدید کرد.
در حاشیه این بازدید، مدیرعامل نیروگاه منتظرقائم ضمن خیر مقدم به میهمانان، بر استراتژیک بودن صنعت تولید برق و تعهد و همت کارکنان مجموعه در نگهداری و بهره‌برداری صحیح از مجموعه منتظرقائم با قدمت بالغ بر 50 سال تاکید کرد.
وی در ادامه افزود: با توجه به عمق دانش مجموعه نیروگاه منتظرقائم بخش عمده‌ای از تعمیرات در داخل نیروگاه انجام شده است. ضمن این که ارائه خدمات فنی و مهندسی به سایر نیروگاه‌های کشور در این نیروگاه صورت می‌پذیرد.
گرشاسب جمشیدنژاد ضمن تشریع وضعیت شرکت در خصوص عدم تامین قطعات یدکی مناسب در زمان لازم به دلیل فقدان نقدینگی و محدودیت‌های پرداخت، خاطرنشان کرد: دشواری‌های بسیار در ارسال بخشی از پره ها و نازل های غیر قابل بازسازی به خارج از کشور و عدم امکان تاییدیه و تحویل به موقع آن و همچنین محدودیت مصرف آب و قدمت بالای تصفیه‌خانه بخار بخش دیگری از مشکلات این نیروگاه در تامین برق شبکه بوده است.
در بخش دیگری از این نشست پیشاهنگ ضمن قدردانی از پرسنل زحمتکش نیروگاه که با تلاش شبانه‌روزی موجب پایداری چرخه تولید نیروگاه شده‌اند، عنوان کرد: با توجه به ناترازی انرژی در کشور و همچنین مشکلات نیروگاه‌ها در تامین برق پایدار و نیاز مبرم شبکه به تولید برق و همچنین تاکید وزیر محترم نیرو، ضروری است که تعمیرات واحد 4 بخار با اتکا به تلاش شبانه‌روزی همکاران به اتمام رسیده و این واحد هر چه زودتر به مدار وارد شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا