اخبار شرکت‌های عضو

بازسازی منبع تغذیه فن‌های برج خنک‌کن نیروگاه حرارتی تبریز

کابل‌های منبع تغذیه فن‌های برج خنک‌کن نیروگاه حرارتی تبریز عیب‌یابی، ترمیم و بازسازی شدند.
به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، گروه تعمیرات الکتریک نیروگاه حرارتی تبریز در راستای تولید حداکثری و جلوگیری از توقف واحدهای تولیدی، اقدام به شناسایی نقاط معیوب کابل‌های تغذیه فن‌های برج خنک‌کن کرده و نسبت به رفع عیوب مربوطه اقدام کردند.
محسن حیدری، مدیر تعمیرات الکتریک نیروگاه حرارتی تبریز در این خصوص گفت: با توجه به ضرورت کارکرد مداوم برج خنک کن در فرایند تولید خصوصا در ایام پیک تابستان، نقاط معیوب کابل‌های تغذیه برج خنک‌کن، شناسایی و عیب‌های مربوطه مرتفع شد.
وی افزود: کارکرد برج خنک‌کن نقش بسزایی در ظرفیت تولید برق نیروگاه دارد که در صورت بروز مشکل در فرایند کارکرد آن، تولید برق محدود خواهد شد.
حیدری خاطرنشان کرد: شناسایی نقاط معیوب و رفع عیب‌های شناسایی شده یکی از برنامه‌های تعمیرات الکتریک نیروگاه حرارتی تبریز، قبل از پیک بار بوده است و تجهیزات الکتریکی در طول ایام پیک به دقت از طرف پرسنل بهره‌برداری و تعمیرات الکتریک رصد شده و تهدیدات احتمالی، قبل از بروز مشکل رفع می‌شود.
شایان ذکر است نیروگاه حرارتی تبریز با دو واحد ۳۵۰ مگاوات از دهه ۱۳۶۰ نقش تعیین‌کننده‌ای در تامین برق منطقه شمال غرب کشور دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا