اخبار سندیکا

ررسی نهایی و تکمیل گزارش هزینه‌های ناشی از مصرف سوخت پشتیبان

در کمیسیون مهندسی و سیستم‌های سندیکا انجام شد

جلسه کمیسیون مهندسی و سیستم‌های سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق به منظور بررسی و تکمیل گزارش هزینه‌های ناشی از مصرف سوخت پشتیبان در نیروگاه ها، یکشنبه پنجم شهریور ماه سال جاری در محل این تشکل برگزار شد.
این گزارش که محور اصلی آن ارزیابی میزان افزایش هزینه‌های تحمیل‌شده به واحدهای گازی و سیکل ترکیبی در صورت استفاده از سوخت پشتیبان است، در جلسات گذشته کمیسیون تهیه و بررسی شده بود. بر همین اساس قرار بر این گذاشته شده بود که مواردی نظیر نتایج ارزیابی هزینه ها به تفکیک ریالی-ارزی و همچنین اختلاف هزینه‌های ناشی از مصرف سوخت پشتیبان نسبت به سوخت گاز (بر اساس گزارش شرکت تولید برق حرارتی در خصوص AVC نیروگاه ها) در این گزارش درج شود.
با توجه به اعمال تغییرات و اصلاحات مطروحه در کمیسیون، در جلسه اخیر بررسی مجددی بر روی گزارش انجام و مقرر شد هزینه های مربوط به توربین های کلاس F زیمنس و آنسالدو به صورت جداگانه در جداول درج شوند، چرا که بر اساس استعلامات صورت گرفته، هزینه¬ها متفاوت هستند.
به علاوه نظر به اینکه هزینه های مربوط به استفاده از سوخت پشتیبان بر اساس یک سری فروض مشخص تعیین شده است، مقرر شد که بخش آخر گزارش در خصوص اختلاف هزینه‌های استفاده از سوخت پشتیبان نسبت به سوخت گاز، جهت بررسی، اعلام نظر و تایید نهایی در اختیار کمیسیون بازار برق و بورس انرژی سندیکا قرار گرفته و تایید نهایی این کمیسیون نیز اخذ شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا