اخبار شرکت‌های عضو

تولید بیش از ۳ میلیون ۶۴۹ هزار و ۴۰۲ مگاوات‌ساعت انرژی توسط نیروگاه طوس در سال گذشته

تولید نیروگاه طوس در طول سال گذشته با اتکا به همت و تلاش کارکنان متخصص و توانمند این مجموعه و نیز انجام تعمیرات و نگهداری به موقع از تجهیزات، به تولید ناخالص در نیروگاه به بیش از ۳ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۴۰۲ مگاوات ساعت رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق طوس، سیدرضا مرجان‌زاده ضمن اعلام این خبر تصریح کرد: نیروگاه طوس یکی از مراکز مهم صنعتی و تولید برق در استان خراسان به شمار می آید و نقش مهمی در ارائه خدمات به بخش‌های مختلف صنعتی، خدماتی و رفاهی شهر مقدس مشهد بر عهده دارد. آمادگی هر چه بیشتر واحدهای این نیروگاه باعث افزایش پایداری تولید و تامین مطمئن‌تر نیاز شبکه خواهد بود.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق طوس، تامین پایدار برق را برای کلیه مراکز مهم صنعتی و تولیدی حائز اهمیت دانست و افزود: میزان تولید و آمادگی هر چه بیشتر واحدهای نیروگاهی با همت جمعی و دانش فنی کارکنان متخصص و متعهد، انجام به موقع تعمیرات میان‌دوره‌ای و اساسی، بهره‌برداری اصولی از واحدها امکان پذیر است. این آمادگی و پایداری علاوه بر تامین نیاز شبکه می‌تواند به پویایی و تحرک چرخه اقتصادی بخش‌های مختلف کمک شایانی کند.
وی ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان شرکت گفت: با اعتماد و حمایت از خلاقیت و دانش ارزشمند و اتکا به تلاش پرسنل، توانسته‌ایم در سال گذشته، بیش از ۳ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۴۰۲ مگاوات‌ساعت انرژی تولید ناخالص، تولید کنیم که بیش از ۳ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۱۱۱ مگاوات‌ساعت آن انرژی خالص بوده است و به شبکه سراسری تحویل داده شده است.
مرجان‌زاده همچنین خاطرنشان کرد: ضریب بار انرژی تولید‌شده در سال ۱۴۰۰، ۸۶/۱۴ درصد بوده، اما این ضریب بار در سال ۱۴۰۱ به بیش از ۸۷/۸۵ درصد رسید که حدود ۲ درصد، بیش تر از سال ۱۴۰۰ شده است.
گفتنی است شرکت مدیریت تولید برق طوس دارا بودن ۴ واحد تولیدی یکی از مهم‌ترین و بزرگترین نیروگاه بخاری استان خراسان رضوی بوده و نقش مهمی در تامین بخشی از برق مورد نیاز شبکه سراسری و زائران و مجاوران علی‌ابن موسی‌الرضا(ع) ایفا می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا