اخبار شرکت‌های عضو

رشد ۵.۹ درصدی تولید برق توسط هلدینگ انرژی شستا در سال گذشته

تصویب ۲۱۶ میلیارد تومان سود تقسیمی

مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده برای عملکرد سال مالی منتهی به اسفند۱۴۰۱ شرکت مدیریت توسعه انرژی تأمین با حضور مهدی نوروزیان معاون امور شرکت‌های شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی به‌عنوان رییس مجمع برگزار و ضمن تصویب صورت‌‌های مالی، ۹۵ درصد سود تحقق یافته شرکت معادل ۲۱۶ میلیارد تومان تقسیم شد.
به گزارش دفتر ارتباطات، رسانه وامور بین‌الملل شرکت مدیریت توسعه انرژی تامین (تدکو)؛ در ابتدای این نشست ابوالقاسم احمدی‌مهر مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه انرژی تامین با ارائه گزارشی از فعالیت‌های هلدینگ انرژی در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ اظهار کرد: هلدینگ انرژی با در اختیار داشتن بیش از ۳ درصد از ظرفیت نامی کشور، موفق شده است بیش از ۱۳ میلیون مگاوات برق تولید کند که نسبت به مدت مشابه سال قبل آن ۵.۹ درصد رشد داشته است.
وی گفت: هلدینگ انرژی در سال مالی گذشته با اداره ۵ شرکت مدیریتی و ۳ شرکت غیرمدیریتی، ۸،۲۵۴،۳۸۱ میلیون ریال درآمد عملیاتی (فروش) را ثبت کرده که نسبت به سال ۱۴۰۰ با بیش از ۴ درصد افزایش همراه بوده است.
مدیرعامل هلدینگ انرژی ادامه داد : این شرکت در سال مالی گذشته، ۲،۸۳۲،۰۹۱ میلیون ریال ریال سود عملیاتی، ۳،۰۶۲،۲۰۳ میلیون ریال سود ناخالص و ۲،۲۰۲،۳۷۴ میلیون ریال سود خالص محقق کرده است.
احمدی مهر درادامه با اشاره به تغییرات مدیریتی و انتصاب جوانان نخبه دانشگاهی متخصص و همچنین اصلاح ساختار منابع انسانی در هلدینگ انرژی و شرکت‌های تابعه، گفت: عدم افزایش قیمت برق در نیمه نخست سال گذشته و افزایش بیش از ۲ برابری قیمت سوخت از جمله مشکلاتی بود که در مجموعه تدکو با آن مواجه بودیم، اما با این وجود با تلاش شبانه‌روزی تمامی همکاران موفق شدیم ۳ تعمیرات اساسی در نیروگاه طوس، ۲ تعمیرات اساسی و بخشی از تعمیرات اساسی واحد۳ نیروگاه خلیج فارس را با موفقیت انجام دهیم همچنین در این مدت تعداد ۱۲ تعمیرات میان‌دوره ای نیز در نیروگاه‌های این هلدینگ انجام شد.
وی در پایان تمرکز بر راه‌اندازی پروژه آب شیرین‌کن کرگان، حل و فصل پروژه‌های اردکان و زاهدان و همچنین تکمیل فاز دوم پروژه ۱۲ مگاواتی گرمسار را از جمله اولویت‌های این شرکت در سال ۱۴۰۲ عنوان کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا