اخبار شرکت‌های عضو

گزارش عملکرد نیروگاه شریعتی مشهد در مرداد ماه

به گزارش روابط عمومی شرکت تولید انرژی برق شمس پاسارگاد، انرژی خالص تولیدی در مرداد ماه 1402، 263.255 مگاوات‌ساعت بوده است. تولید این مقدار انرژی به وسیله یک بلوک سیکل ترکیبی F9 به ظرفیت اسمی 350 مگاوات و شش واحد F5 هرکدام به ظرفیت اسمی 25 مگاوات و در مجموع کل نیروگاه 500 مگاوات است.
در مرداد ماه برای مقدار انرژی تولیدشده حدودا 9.867.857 لیتر گازوییل و 70.689.814 متر مکعب گاز مصرف‌شده که نسبت به سال مالی گذشته تا انتهای مرداد، 2درصد مصرف گازوییل کمتر بوده است.
با توجه به این که ساعت کارکرد واحدهای F5 بالای 100 هزار ساعت و واحدهای گازی F9 بالای 200 هزار ساعت از زمان راه‌اندازی است، راندمان ناخالص جمع نیروگاه 35 درصد و راندمان سیکل نیروگاه 49.18 درصد بوده است.
حسین عبدالخالق‌زاده مدیرعامل شرکت تولید انرژی برق شمس پاسارگاد ضمن تشکر از کارکنان و محمدمهدی سعادتی مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق شریعتی مشهد به عنوان بهره‌بردار نیروگاه، اعلام کرد: این مقدار تولید انرژی پایدار با تلاش شبانه‌روزی همکاران مستقر در واحدهای نیروگاهی و تعمیرات به‌موقع و دقیق از جمله بازدیدهای دوره‌ای و تعمیر و تعویض قطعات مورد نیاز در بازدید مسیر داغ و اتاق احتراق میسر شده است و از موانع تولید، می‌توان دمای بالای هوا و افت و نوسانی بودن فشار گاز و مایع‌سوز بودن واحدهای F5 را نام برد.
گفتنی است در حین تولید با توجه به شرایط سخت عبور از پیک تابستان، پروژه‌هایی مانند ارتقای کامپیوترهای واحدهای بخار و سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات از mod درایو به mod سرور و همچنین نصب باسکول برای اندازه‌گیری وزن ماشین‌های سوخت هنگام ورود به نیروگاه نیز انجام شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا