اخبار صنعت برق

تا زمانی که بخواهیم با پول دولت نیروگاه برق بسازیم عقب می‌مانیم

قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ما تا زمانی که بخواهیم با پول دولت نیروگاه برق افزایش بدهیم، عقب می‌مانیم نتیجه آن می‌شود که صنعت می‌خوابد.
به گزارش بازار، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(شنبه، ۲۲ مهر) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بند (ذ) ماده ۴۸ لایحه برنامه هفتم توسعه مربوط به اعطای مجوز به بخش خصوصی برای صادرات برق اظهار کرد: طبق ماده ۱۷ قانون مانع‌زدایی از توسعه برق، وزارت نیرو بعد از اطمینان از تامین برق مورد نیاز داخلی و طبق برنامه اعلامی مجوز می‌دهد. پس این بند باعث ایجاد رانت به بخش خصوصی نخواهد شد.
وی ادامه داد: بخش خصوصی با پول خود برای ما نیروگاه می‌سازد و برق تولید می‌کند بعد مکلف می‌شود در زمان پیک مصرف برق را به شبکه داخلی داده و وقتی هم که پیک مصرف نیست حداقل ۹۲ هزار اسمی و ۷۲ هزار عملی تولید داریم. گاهی هم که در پیک مصرف قرار نداریم ۱۶ هزار مگاوات اضافه تولید برق داریم که می‌توان صادر کرد منتها پول را براساس مصرف می‌گیریم، اما بدهی‌ها داده نمی‌شود. اکنون به بخش خصوصی تولید برق بدهی داریم، اما پول‌ها داده نمی‌شود. کی قرار است اقتصاد برق را حل کنید و بخش خصوصی وارد شود؟
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که این بند کمکی به دولت است، اضافه کرد: ما تا زمانی که بخواهیم با پول دولت نیروگاه افزایش بدهیم، عقب می‌مانیم نتیجه آن می‌شود که صنعت می‌خوابد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا