اخبار صنعت برق

گام مهم دولت برای تامین برق پایدار صنایع انرژی‌بر

سخنگوی صنعت برق اعلام کرد : آیین‌نامه اجرایی ماده 4 قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق در خصوص احداث نیروگاه توسط صنایع انرژی‌بر کشور امروز به تصویب هیات‌ دولت رسید.
به گزارش روابط عمومی مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق گفت :بر اساس ماده 4 قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق کشور ، آیین نامه صنایع انرژی بر که شامل صنایع بزرگ فلزی، معدنی، پتروپالایشی و شیمیایی هستند موظف به احداث حداقل 10 هزار مگاوات نیروگاه تا پایان سال 1404 می باشند.
رجبی مشهدی با تاکید بر این که برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم در این خصوص انجام شده افزود: در تابستان سال جاری 675 مگاوات از ظرفیت این نیروگاه‌ها وارد مدار شد و امید است تا سال آینده این مقدار به 1712 مگاوات افزایش یابد. مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود : با تصویب این آیین‌نامه فرآیند صدور مجوزهای لازم برای احداث این نیروگاه‌ها توسط صنایع انرژی‌بر کشور تسریع شده و صنایع کشور می‌توانند با سرعت بیشتری نسبت به تکمیل نیروگاه‌های خود اقدام نمایند.
رجبی مشهدی تصریح کرد: بر اساس آیین‌نامه اجرایی ماده 4 قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق که امروز به تصویب هیات وزیران رسید، وظایف مشخصی برای تسهیل صدور مجوزهای لازم اعم از مجوز محیط زیست، تخصیص سوخت و تخصیص آب و اتصال به شبکه، توسط نهادهای مربوطه مشخص شده که امید است با انجام به موقع این وظایف، نیروگاه‌های صنایع در اسرع وقت به شبکه سراسری برق کشور متصل شوند و در نتیجه مصرف برق آنها از روی شبکه سراسری برق برداشته خواهد شد.
وی در پایان با اشاره به نقش مهم انرژی برق در فرآیند تولید صنایع مشمول احداث نیروگاه گفت: با اجرای این طرح علاوه بر تامین برق مطمئن و پایدار این مصرف‌کنندگان، با خارج کردن صنایع مذکور از برنامه‌های مدیریت مصرف به افزایش سودآوری صنایع کشور نیز کمک شایانی خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا