اخبار صنعت برق

تعرفه سوخت نیروگاه‌های صنایع معادل تعرفه سوخت نیروگاهی تعیین شد

سخنگوی صنعت برق گفت: بر اساس آیین نامه اجرایی ماده ۴ قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق که روز گذشته به تصویب هیات وزیران رسید، تعرفه سوخت نیروگاه‌های صنایع معادل تعرفه سوخت نیروگاهی تعیین شد.
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: بر اساس ماده 4 قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق کشور، صنایع انرژی‌بر کشور مکلف هستند با هماهنگی وزارت صمت نسبت به احداث حداقل 10 هزار مگاوات نیروگاه حرارتی یا تجدیدپذیر اقدام کنند.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون 5500 مگاوات عملیات اجرایی ساخت نیروگاه توسط صنایع آغاز شده و 675 مگاوات نیز تاکنون به بهره برداری رسیده و به شبکه سراسری برق کشور متصل شده است.
رجبی مشهدی افزود: پیش بینی می شود تا زمان اوج بار سال آینده این مقدار به 1712 مگاوات افزایش یابد.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به آیین‌نامه اجرایی ماده 4 قانون مانع‌زدایی گفت: پیش‌بینی‌شده نیروگاه‌های این صنایع که دارای کنتور یا شمارشگر مجزا هستند تعرفه سوختشان معادل تعرفه سوخت نیروگاهی خواهد بود.
رجبی مشهدی با تاکید بر این که پیش بینی شده وزارت نیرو از تامین برق این صنایع پشتیبانی کند افزود: این صنایع در صورت داشتن برق مازاد با پشتیبانی وزارت نیرو می‌توانند به دیگر صنایع بفروشند و همچنین احداث شبکه بالادستی این صنایع که بسیار پرهزینه می باشد نیز به عهده وزارت نیرو خواهد بود.
سخنگوی صنعت برق در پایان افزود: مقرر شده درصدور مجوزهای زیست‌محیطی و آب تسهیلاتی صورت گیرد که در بازه‌های زمانی کوتاه تر صادر شود. به عنوان مثال برای مجوزهای زیست‌محیطی بعد از ارائه گزارش ارزیابی 45 روز بعد و یا در بخش آب بعد از ارائه گزارش مجوز تامین آب بعد از 15 روز صادر شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا