اخبار شرکت‌های عضو

فصل تعمیرات بزرگترین نیروگاه کشور آغاز شد

آماده‌سازی واحدهای نیروگاه شهدای پاکدشت برای تابستان سال آینده

نیروگاه دو هزار و ۸۶۸ مگاواتی شهدای پاکدشت (دماوند) با دارا بودن ۱۲ واحد گازی و ۶ واحد بخار، پس از عبور از پیک مصرف برق تابستان تعمیرات اساسی واحدهای گازی و بخار خود را آغاز کرد.
به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، جمال آریایی، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق دماوند با اعلام این خبر، افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته برای سال جاری تعداد دو واحد گازی و یک واحد بخار مورد تعمیرات اساسی قرار خواهند گرفت و تعداد ۱۷ بازدید دوره‌ای شامل ۱۱ بازدید از واحدهای گازی و ۶ بازدید از واحدهای بخار این نیروگاه در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: در بازدیدهای به عمل آمده از واحدهای گازی G۲۰ و G۲۱ این نیروگاه مشاهده شد که پره‌های توربین این دو واحد دچار آسیب شده‌اند که با توجه به نزدیکی زمان تعمیرات اساسی این واحدها و همچنین از بین بردن ریسک آسیب هر چه بیشتر تجهیزات، تعمیرات اساسی این واحدها پیش از موعد آغاز شده است.
آریایی تاکید کرد: با احتساب تعمیرات اساسی بر روی این دو واحد گازی، تعداد تعمیرات اساسی این نیروگاه در سال جاری به پنج واحد خواهد رسید و در تلاشیم که تمامی واحدهای تحت تعمیرات اساسی در کمترین زمان ممکن به مدار تولید بازگردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا