اخبار سندیکا

پیشنهادهای سندیکا در خصوص مقررات «ابراز و آزمون ظرفیت» جمع‌بندی شد

جلسه کارگروه ابراز و آزمون ظرفیت سندیکا ششم آبان ماه سال جاری در محل سندیکا برگزار و پیشنهادهای این تشکل برای رفع ایرادات پیش‌نویس اصلاح مقررات ابراز آمادگی و آزمون ظرفیت جمع‌بندی شد.

در همین راستا سیدصادق نیکوسپهر عضو کارگروه ابراز و آزمون ظرفیت سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق در گفت‌وگو با پایگاه خبری سندیکا ضمن اشاره به پیشنهاد دبیرخانه هیات تنظیم درباره اصلاح قوانین ابراز و آزمون ظرفیت در شرکت مدیریت شبکه، تصریح کرد: این پیش‌‎نویس از نظر کارشناسی ایرادات زیادی دارد و این اشکالات نه تنها از سوی نماینده سندیکا، بلکه از طریق برق حرارتی و مدیریت شبکه نیز مطرح شده‌اند.

وی در ادامه با بیان این که چندین جلسه کارشناسی برای تدوین پیشنهادهای اصلاحی در مورد این پیش‌نویس برگزار شد، افزود: با وجود ارائه پیشنهادهای اصلاحی، در نهایت کلیات این پیش‌نویس به تصویب هیات تنظیم بازار برق رسید. با این حال مقرر شده که مصادیق و جزییات پیش‌نویس مذکور، در جلسات کارشناسی دبیرخانه هیات تنظیم بازار برق با حضور کلیه ذی‌نفعان نهایی شود.

نیکوسپهر با تاکید بر این که موارد اصلاحی در خصوص تعیین مصادیق و میزان جرایم نیروگاه‌هایی که به میزان ابرازشده خود دست نیافته‌اند، گردآوری شده، خاطرنشان کرد: این پیشنهادها به زودی در جلسات دبیرخانه هیات تنظیم بازار برق ارائه می‌شود و امیدواریم که به واسطه آنها بتوان عمده ایرادات مطرح‌شده در پیش‌نویس اولیه را برطرف کرده و اقدامات موثری در این مورد صورت پذیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا