اخبار شرکت‌های عضو

عملکرد شایسته تقدیر نیروگاه شریعتی مشهد

برق حرارتی از نقش به‌سزای شرکت‌های خصوصی تولیدکننده برق قدردانی کرد

طبق گزارش ارائه‌شده در ماهنامه شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی، از نقش بسزا و عملکرد شرکت‌های خصوصی تولیدکننده انرژی برق در صنعت برق کشور، از جمله شرکت تولید انرژی برق شمس پاسارگاد، مالک نیروگاه سیکل ترکیبی شریعتی مشهد، تقدیر و تشکر به عمل آمده است.
به نقل از روابط عمومی شرکت تولید انرژی برق شمس پاسارگاد (شرکت مالک این نیروگاه) با وجود تمام مشکلات، اعم از تاخیر زیاد در دریافت مطالبات بابت فروش برق و کمبود نقدینگی برای تعمیرات و خرید لوازم یدکی و مشکل درپرداخت به موقع به پیمانکاران، نقش این شرکت، تولید بالغ بر 704 هزار مگاوات‌ساعت انرژی برق در 3 ماهه اول سال 1402 در تولید برق کشور بوده است.
تولید انرژی خالص بلوک سیکل ترکیبی نیروگاه در مهر ماه 1402، 187480 مگاوات ساعت و آمادگی خالص 203053 مگاوات ساعت بوده است که تولید این نیروگاه با شش واحدF5 و یک بلوک سیکل ترکیبی متشکل از دو واحد گازی F9 و یک واحد بخار بوده که راندمان کل نیروگاه 40.37 درصد و راندمان سیکل ترکیبی 47.23 درصد شده است.
با توجه به عبور از پیک تابستان با مدیریت دقیق و منظم و به‌موقع، پروژه‌هایی از قبیل نصب باسکول برای توزین تانکرهای سوخت مایع، ارتقای سیستم صاعقه‌گیر و ارتقای سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات و موارد فنی در تولید مانند بازدید اتاق احتراق واحدG15 و بازدید مسیر داغ واحدG16 در مهر ماه انجام و به اتمام رسیده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا