اخبار صنعت برق

ذخیره سوخت زمستانی نیروگاه‌ها تامین شد

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران بزرگ گفت: مقدار تحویل گاز به نیروگاه‌ها به علت افزایش مصرف گاز در بخش خانگی از ۲۰۰ میلیون مترمکعب به ۱۰۰ میلیون مترمکعب می‌رسد که با مدیریت مصرف گاز در بخش خانگی مشکلی در تامین سوخت نیروگاه‌ها به وجود نمی‌آید.
حبیب قراگوزلو با اشاره به اینکه اوج مصرف برق تهران در فصل گرم امسال با افزایش 5 درصدی 12 هزار و 700 مگاوات بوده است، درباره مصرف برق در فصل سرد سال گفت: از آن جاییکه در فصل سرد سال مصرف گاز در بخش خانگی افزایش پیدا می‌کند و سوخت بیشتر نیروگاه‌های کشور را گاز تشکیل می‌دهد، نیروگاه‌ها ممکن است با کمبود سوخت مواجه شوند، در غیر این صورت در زمستان هیچ مشکلی برای تامین برق در شبکه وجود ندارد.
قراگوزلو افزود:البته امسال نیروگاه‌ها مقدار سوخت مناسبی را در مخازن خود ذخیره کرده اند تا در تامین برق با مشکل مواجه نباشیم.
وی در ادامه گفت: اگر سوخت تحویلی به نیروگاه‌ها را 220 میلیون مترمکعب درنظر بگیریم، تحویل سوخت به نیروگاه‌ها در فصل زمستان به علت افزایش مصرف گاز در بخش خانگی به عدد 100 میلیون مترمکعب می‌رسد، به همین دلیل به سمت استفاده از سوخت دوم یعنی گازوئیل و بعد از آن نیز اگر در برخی مناطق دچار کمبود سوخت شویم به سمت استفاده از مازوت می‌رویم.
مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران بزرگ تشریح کرد: البته به هر مقداری که مصرف گاز در بخش خانگی کاهش پیدا کند، مقدار تحویل گاز به نیروگاه‌ها افزایش خواهد داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا