اخبار سندیکا
موضوعات داغ

جلسه هم‌اندیشی اصلاح رویه مقررات ابراز و آزمون ظرفیت برگزار می‌شود

سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق طی نامه ای از اعضای خود دعوت کرد تا در نشستی که قرار است روز دوشنبه، ششم آذر ماه به صورت حضوری در محل این تشکل برگزار می شود، به طرح نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص موضوع اصلاح رویه مقررات ابراز و آزمون ظرفیت بپردازند.

این نشست پیرو ملغی شدن مصوبه 388 هیات تنظیم بازار برق در خصوص ابراز و آزمون ظرفیت و با هدف هم‌اندیشی در خصوص محتوای اصلاحی رویه جدید آن و با هدف کسب نظرات و پیشنهادهای شرکت‌های عضو در خصوص مقررات ابراز برگزار خواهد شد.

گفتنی است که پیش از این، هیات تنظیم بازار برق علی‌رغم مخالفت نماینده سندیکا با پیش‌نویس رویه مقررات ابراز و آزمون ظرفیت در جلسه مورخ 1402/08/03 هیات تنظیم بازار برق و نتیجه جلسه مبنی بر دریافت نظرات و پیشنهادهای اصلاحی، همچنین لحاظ کردن مصادیق در مصوبه و ارسال گزارش کتبی سندیکا به هیات تنظیم، این رویه را بدون هیچ­گونه تغییر و اصلاحی، مصوب کرد. اما به واسطه آن که سندیکا فورا مراتب اعتراض خود را طی مکاتبه مجدد با هیات تنظیم و پی‌گیری‌های متعدد اعلام داشت، در جلسه فوق‌­العاده مورخ  1402/08/28 هیات تنظیم بازار برق که با حضور رییس هیات‌مدیره سندیکا برگزار شد، مصوبه 388 ملغی و مقرر شد مقررات ابراز و آزمون مجددا مورد ارزیابی و نظرات اصلاحی بازیگران بازار مد نظر قرار گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا