اخبار شرکت‌های عضو

واحد بخار نیروگاه رودشور برای پیک تابستان 1403 وارد مدار می‌شود

معاون برق و انرژی وزیر نیرو

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: واحد بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی رودشور به ظرفیت 345 مگاوات تا پیش از شروع تابستان سال آینده به شبکه برق کشور متصل خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، همایون حایری در جریان بازدید از پروژه احداث بخش بخار نیروگاه رودشور افزود: این نیروگاه هم اکنون با برخورداری از سه واحد گازی به ظرفیت 789 مگاوات در حال فعالیت است.
وی ادامه داد: در راستای افزایش تولید برق و پاسخگویی به رشد مصرف در منطقه و همچنین افزایش راندمان نیروگاه‌های گازی با تبدیل آن به سیکل‌ترکیبی، احداث واحد بخار نیروگاه رودشور در دستور کار قرار گرفته است.
معاون برق و انرژی وزیر نیرو ظرفیت واحد بخار این نیروگاه را 345 مگاوات برشمرد و افزود: در این پروژه قرار است برای نخستین بار در کشور سه واحد گازی و یک واحد بخار به یکدیگر متصل شوند.
حایری با اشاره به اینکه با احداث این واحد بخار، راندمان نیروگاه به حدود 56 درصد افزایش خواهد یافت، اضافه کرد: در این طرح با استفاده از حرارت خروجی اگزوز واحدهای گازی و هدایت آن به تجهیزات بخش بخار، بدون مصرف سوخت اضافی انرژی الکتریکی تولید می‌شود که این میزان انرژی تولیدی در واحد بخار این نیروگاه سالانه معادل 600 میلیون مترمکعب صرفه‌جویی سوخت به همراه دارد.
وی با تاکید بر اینکه هم اکنون حدود 580 نفر در این نیروگاه مشغول به فعالیت هستند، گفت: تمامی عوامل اجرایی این پروژه در تلاشند تا این واحد پیش از تابستان سال آینده وارد مدار شده و بخشی از پیک مصرف برق کشور را تامین کند.
نیروگاه رودشور در شهرستان زرندیه استان مرکزی و در کیلومتر ۴۳ آزاد راه تهران- ساوه واقع شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا