اخبار سندیکا
موضوعات داغ

تهیه پیش‌نویس دستورالعمل رویه مقررات ابراز و آزمون ظرفیت

در دستور کار سندیکا قرار گرفت

در ابتدای این نشست گزارشی از اقدامات سندیکا در خصوص لغو مصوبه 388 ارائه و تاکید شد که با توجه به ابعاد خسارات و هزینه‌های گسترده ناشی از اجرایی شدن این مصوبه، سندیکا مکاتبات، تعاملات و مذاکرات بسیاری با هیات تنظیم، شرکت مدیریت شبکه و برق حرارتی داشت.
در بخش دیگری از جلسه به حضور نمایندگان سندیکا در جلسات کارشناسی برگزارشده برای تدوین این مصوبه هم اشاره و تصریح شد که این رویه‌ها عمدتا با هدف جلوگیری از بروز برخی از سوء‌رفتارها تدوین می‌شوند، با این حال پس از مدتی سندیکا از روند جلسات کنار گذاشته شد و مصوبه 388 با رویکردی غیر حرفه‌ای و غیر کارشناسی در هیات به تصویب رسید که خوشبختانه با پیگیری‌های انجام‌شده، اجرای آن لغو شد.
در نهایت حاضرین در این نشست هم اندیشی بر لزوم تدوین رویه‌ای منصفانه برای انجام آزمون ظرفیت تاکید و خاطرنشان کردند که ضروری است سندیکا در روند اصلاح این رویه، مشارکت فعال و موثر داشته باشد.
در همین راستا مقرر شد سندیکا پیش نویس دستورالعمل را تهیه کرده و این پیشنهاد را به همراه مستندات و توضیحات تفصیلی به هیات تنظیم ارائه دهد.
به علاوه قرار بر این گذاشته شد که سندیکا طی مکاتبه با اعضا نظرات و پیشنهادهای اعضا در خصوص اصلاح رویه مقررات ابراز و آزمون ظرفیت به سندیکا اعلام کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا