اخبار سندیکا

دعوت از شرکت های فعال در حوزه بهینه سازی مصرف سوخت

جلسه کمیسیون مهندسی و سیستم‌های سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق، یکشنبه پنجم آذر ماه در محل این تشکل برگزار شد.
در این جلسه پیرو نامه دریافتی از شرکت بهینه‌سازی مصرف انرژی در خصوص طرح‌های ارتقای راندمان، کمیسیون مهندسی و سیستم‌‍‌ها میزبان نمایندگان دو مجموعه فعال در حوزه افزایش توان خروجی توربین و کاهش مصرف سوخت، برای ارائه گزارش‌هایی از فعالیت‌هایشان در این دو حوزه بود.
در همین راستا استفاده از پوشش‌های نانو بر روی توربین‌ها با هدف مصرف سوخت نیروگاه‌ها، همچنین تغییر درجه حرارت هوای ورودی توربین به منظور افزایش راندمان و نیز صرفه‌جویی در گاز مصرفی و افزایش برق تولیدی موضوعاتی بودند که در گزارش این دو شرکت به آنها اشاره شد.
در همین راستا قرار بر این گذاشته شد که اطلاعات ارائه‌شده توسط این دو شرکت در جلسه آتی کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تایید اعضا، یک یا دو نیروگاه به عنوان پایلوت، از خدمات این شرکت‌ها استفاده کنند.
همچنین بر این مساله تاکید شد که این شرکت‌ها با توجه به این که از سوی سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور معرفی شده‌اند، می‌توانند گواهی‌های مربوط به سوخت صرفه‌جویی شده را در اختیار نیروگاه‌ها قرار دهند تا از این مسیر جبران هزینه‌های پروژه بهینه‌سازی کاهش یابد.
در نهایت مقرر شد مدل مالی مربوط به پیشنهادهای فنی هر دو شرکت برای یک نیروگاه نمونه از نیروگاه‌های عضو سندیکا، به شکل دقیق برآورد شده و نتایج آن در جلسه آتی کمیسیون ارائه شود تا در صورت وجود توجیه اقتصادی در این فرآیند، زمینه برای همکاری شرکت‌های عضو با هر یک از این دو مجموعه به منظور کاهش سوخت مصرفی نیروگاه‌ها فراهم آید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا