اخبار صنعت برق

بخش خصوصی مسیر سرمایه‌گذاری حوزه انرژی را هموارتر می‌کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت باید از توان بخش خصوصی بهره برده و نسبت به واگذاری بسیاری از امور اقتصادی همچون تولید و توزیع برق به بخش خصوصی اقدام کرده و فعالان اقتصادی را در امور مهم مشارکت دهد.
رمضانعلی سنگدوینی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (SENA)، درباره لزوم توجه به سرمایه‌گذاری برای تولید انرژی در کشور که جزو موارد اصلی در برنامه توسعه است، گفت: استفاده دولت از توان بخش خصوصی طبق اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری تصدی‌گری به بخش خصوصی به ویژه در حوزه تولید انرژی یک ضرورت است.
نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس اظهار داشت: دولت باید از توان بخش خصوصی بهره برده و نسبت به کاهش تصدی‌گری و واگذاری بسیاری از امور اقتصادی همچون تولید و توزیع برق به بخش خصوصی اقدام کرده و فعالان اقتصادی را در امور مهم مشارکت دهد.
وی عنوان کرد: برای جذب سرمایه‌گذاران و سرمایه‌گذاری آنان در حوزه انرژی باید اطمینان‌بخشی کاملی نسبت به سرمایه‌های خود در این حوزه داشته باشند. همچنین باید مسیر برای حرکت این سرمایه‌ها به سمت تولید هموارتر شود.
سنگدوینی با بیان اینکه در برنامه هفتم توسعه تلاش شده نگاه ویژه‌ای به حوزه انرژی کشور شود، ادامه داد: باید فضای امن و مطمئن و همچنین زمینه سرمایه‌گذاری برای همه سرمایه‌گذاران در این حوزه فراهم شود.
عضو کمیسیون انرژی ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری این بخش را راه نجات حوزه انرژی دانست و تصریح کرد: دولت با ایجاد مشوق و اطمینان بخشی می‌تواند زمینه ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را به حوزه انرژی فراهم کند تا این حوزه در بخش تولید با مشکل مواجه نشده و صنایع کشور از قطعی برق و گاز و غیره آسیب نبینند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا