اخبار صنعت برق

نیروگاه‌های برق به سیکل ترکیبی تبدیل شوند

انون مانع زدایی از توسعه صنعت برق اجرایی شود

عضو هیات‌رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای قانون مانع‌زدایی از صنعت برق اقدام بزرگ مجلس در راستای کمک به نیروگاه‌های بخش خصوصی بوده است.
عبدالعلی رحیمی مظفری، عضو هیات‌رییسه کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، با اشاره به مهمترین برنامه مجلس برای از افزایش راندمان نیروگاهی در کشور، اظهار داشت: ارتقای راندمان نیروگاهی از جمله برنامه‌های مهم مجلس است چرا که برخی از نیروگاه‌های کشور تنها تا ۱۷ درصد بهره‌وری داشته‌اند و این در حالی است که شاهد بهره‌وری بالای ۷۰ درصد در برخی کشورها هستیم.
وی عنوان کرد: کشورهای دنیا با استفاده از سیستم‌های سیکل ترکیبی بهره‌وری خود را افزایش داده‌اند. از این رو، یکی از سیاست‌های مجلس یازدهم این بوده که نیروگاه‌های حاضر تبدیل به سیکل ترکیبی شده و تکنولوژی جدید جایگزین قدیم شوند. البته به شرطی که با نوسازی و بهسازی فعلی بتوانیم بازده انرژی را در این حوزه ارتقا دهیم.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بحث حمایت از تجدیدپذیرها و همچنین نیروگاه‌های تجدیدپذیر از دیگر برنامه ها و سیاست‌های اصلی کمیسیون انرژی مجلس در دوره یازدهم بوده است.
رحیمی مظفری با اشاره به قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق، افزود: بزرگترین کمک این قانون، توسعه نیروگاه‌های بخش خصوصی بوده، به طوری‌که هم برق را تضمینی خریداری کنند و هم با قیمت مناسب اجازه صادرات به این نیروگاه‌ها داده شود.
این نماینده مجلس تصریح کرد: اجرای قانون مانع‌زدایی از صنعت برق اقدام بزرگ مجلس در راستای کمک به نیروگاه‌های بخش خصوصی بوده است.
وی بیان کرد: مجلس در بعد نظارتی هم با اقتدار و بدون ملاحظه ورود کرده و توانسته در این حوزه موفق عمل کند و در مجموع، مبنای تمام توسعه نیروگاه‌های کشور، قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق کشور است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا