اخبار شرکت‌های عضو

شفاف‌سازی «دماوند» در خصوص شکواییه به شورای رقابت

شرکت تولید نیروی برق دماوند بابت درج شرایط درج شرایط خسارت تاخیر تادیه در قرارداد خـرید برق نزد شورای رقابت اقدام به ثبت شکایت کرد.

محمد کبیری مدیرعامل این شرکت عضو سندیکا، در نامه‌ای به رییس اداره نظارت بر ناشران گروه شیمیایی غذایی سازمان بورس و اوراق بهادار، از ثبت شکواییه‌ای از وزارت نیرو، نزد شورای رقابت در تاریخ 02/10/1402 خبر داده و تصریح کرده است: با توجه به این که این اقدام حقوقی، تاثیر بسزایی بر درآمد آتی شرکت دارد، موضوع برای اطلاع سهامداران افشا شده است.

در این نامه آمده است: شرکت تولید نیروی برق دماوند به عنوان مالک بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی کشور در راستای استیفای حقوق حقه سهامداران خود، شکایت خود بابت درج شرایط خسارت تاخیر تادیه در قرارداد خرید برق به دلیل بروز اقدامات و رویه‌های ضد رقابتی موضوع فصل نهم اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی از سوی وزارت نیرو، شرکت مدیریت شبکه برق و هیات تنظیم بازار برق را نزد شورای رقابت ثبت کرده است.

در ادامه این نامه تاکید شده است: لایحه تفصیلی شکواییه بالغ بر 14 صفحه ادله حقوقی و 34 مورد پیوست قانونی است تا خواندگان به عنوان قدرت مسلط در تجارت خرید برق ملزم به درج شرایط خسارت تاخیر تادیه در قرار خرید برق گردند و رویه غیر منصفانه و تبعیض‌آمیز خواندگان در انعقاد قرارداد با خواهان تغییر یابد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا