اخبار شرکت‌های عضو

واحد گازی نیروگاه شریعتی به مدار تولید بازگشت

واحد گازی G۱۷ نیروگاه شریعتی مشهد با پایان تعمیرات اساسی و عملیاتRI توسط شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران به شبکه برق کشور پیوست.
به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، مسعود مرادی، مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران با اعلام این خبر، افزود: با آغاز ماه سوم از فصل تعمیرات و ارتقای توان تولید نیروگاهی کشور، این شرکت تمامی تمهیدات خود را جهت پشتیبانی فنی و مهندسی برای انجام تکالیف تعمیراتی صنعت نیروگاهی به کار گرفته است.
وی ادامه داد: بر همین اساس با پایان عملیات تعمیرات اساسی و RI واحد G۱۷ نیروگاه سیکل‌ترکیبی شریعتی و ایجاد پایداری در آن نیروگاه؛ گامی دیگر در راستای سیاست راهبردی صنعت برق حرارتی کشور و ارتقای آمادگی مجموعه نیروگاهی کشور برداشته شد.
مرادی به تشریح فعالیت‌های صورت‌گرفته در این پروژه اشاره کرد و افزود: با توجه به این که تیپ این واحد از نوع GEF۹ بوده و در صنعت نیروگاهی به عنوان واحدهای با تکنولوژی پیچیده شناخته می‌شود و اصولا انجام هرگونه فعالیت بر روی این تیپ واحد مستلزم دانش و توان مهندسی بسیار بالاست؛ ولی به اعتبار دانش بومی و تخصص کارکنان، عملیات تعمیرات اساسی و RI این واحد بر اساس قرارداد منعقد شده در سریع‌ترین زمان ممکن و با شرایط کیفی ممتاز به پایان رسید.
مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران به دمونتاژ و مونتاژ تمامی متعلقات از جمله پوسته‌ها و سرویس محفظه احتراق، لاینر و نازل‌های سوخت، تعویض ۱۷ ردیف پره‌های متحرک و ثابت کمپرسور، انجام عملیات ماشین‌کاری و سنگ‌زنی و رفع اشکال پره‌های جدید، عملیات حرارتی، انجام بالانس تمامی تجهیزات دوار و همچنین انجام تست‌های مکانیکی و الکتریکی مرتبط با فعالیت‌های فنی و تعمیراتی در دو بخش نیروگاه مبدا و کارگاه‌های تخصصی درون شرکت صورت گرفت و پس از انجام موفق تعهدات فنی و مهندسی این واحد ۱۲۳ مگاواتی به شبکه برق کشور متصل شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا