اخبار شرکت‌های عضو

«رودشور» در جمع ۱۱ نیروگاه برتر دنیا

نیروگاه رودشور به ظرفیت 1134 مگاوات، با بیشترین بازدهی در میان نیروگاه‌های ایرانی، کمتر از 6 ماه دیگر با پایان دوره ساخت، برق خود را به شبکه تزریق خواهد کرد.
بر اساس اعلام شرکت برق حرارتی مدرن‌ترین نیروگاه حرارتی ایران تحت عنوان نیروگاه رودشور با بازدهی 57 درصد، تابستان 1403 به شبکه تزریق متصل خواهد شد.
عباس جلالی، معاون فنی و مهندسی شرکت برق‌ حرارتی می‌گوید که فقط 10 نیروگاه در ابعاد توان و بازدهی نیروگاه رودشور در دنیا ساخته شده است.
مطابق گزارش کارفرمای نیروگاه رودشور، فرآیند ساخت این واحد تولید برق از سال 1396 کلید خورد، اما روند ساخت این نیروگاه در سال 1398 متوقف شد. پس از یک وقفه 3 ساله، ادامه ساخت نیروگاه رودشور از آذر 1401 در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون 79 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مطابق گزارش شرکت سازنده در فرآیند ساخت این واحد نیروگاهی برای اولین بار 7 قطعه نیروگاهی که پیشتر وارداتی بود، توسط متخصصان داخلی بومی‌سازی شده است.
هزینه این پروژه 11.8 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود، اگر ایران می‌خواست به جای احداث این واحد نیروگاهی، برق وارد کند، باید هر سال 1.5 برابر هزینه ساخت نیروگاه را پرداخت می‌کردیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا