اخبار صنعت برق

فروش اوراق توسط وزارت نیرو برای صنعت برق مُسکن است

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: فروش ۳۰ هزار میلیارد تومان اوراق بهادار با هدف پرداخت بدهی‌ها به صنعت برق توسط وزارت نیرو مسکنی برای کاهش مشکلات این وزارتخانه و حرکت موتور تولید و توسعه صنعت برق خواهد بود.
رمضانعلی سنگدوینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب کلیات موضوع پرداخت بدهی وزارت نیرو به صنعت برق از طریق فروش 30 هزار میلیارد تومان اوراق، گفت: ابتدای دولت سیزدهم، طبق گزارش آقای محرابیان، وزارت نیرو حدود 85 هزار میلیارد تومان به صنعت برق بدهکار بود البته سال گذاشته بیش از 20 هزار میلیارد تومان به این وزارت نفت جهت پرداخت بدهی‌های خود کمک شد، اما به‌منظور ادامه فعالیت صنعت برق و توسعه تولید اکنون نیز مجلس با فروش 30 هزار میلیارد تومان اوراق توسط وزارت نفت با هدف پرداخت بدهی‌های خود موافقت کرد.
نماینده مردم گرگان آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان این که اکنون وزارت نیرو حدود 130 هزار میلیارد تومان به صنعت برق بدهکاری دارد، افزود: تا زمانی که پیمانکاران فعال در صنعت برق از وزارت نیرو طلبکار باشند نمی‌توانند تولید را رونق دهند، بنابراین فروش 30 هزار میلیارد تومان اوراق مسکنی برای کاهش مشکلات این وزارتخانه و حرکت موتور تولید و توسعه صنعت برق خواهد بود.
وی با بیان اینکه در این مسیر توسعه تجدیدپذیرها بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: اگر این کمک به وزارت نیرو داده نمی‌شد دیگر بخش‌های صنعتی و اقتصادی دیگر مانند ساخت مسکن به دلیل عدم ناتوانی در تامین برق مورد نیاز آن‌ها با مشکل رو‌به‌رو می‌شدند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در پی این مصوبه مجلس وزارت نیرو در مقابل مطالبه پیمانکاران به آن‌ها اوراق اسلامی می‌دهد که آن را در بانک‌ها گذاشته تا از عواید آن برای چرخاندن چرخ صنعت برق استفاده خواهند کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا