اخبار شرکت‌های عضو

اجرای تعمیرات اساسی و رفع موانع تولید برق در نیروگاه مشهد

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق مشهد از عزم جدی این نیروگاه در اجرای تعمیرات اساسی و رفع موانع تولید به منظور پایداری واحد‌های تولید برق در تابستان آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری برق حرارتی، اباذر دهقان‌پور با اعلام این خبر، افزود: کاهش دمای هوا و کاهش مصرف برق در فصل زمستان این فرصت را به ما می‌دهد تا با اجرای تعمیرات و رفع مشکلات فنی واحد‌های تولیدی بتوانیم سطح آمادگی خود را جهت تولید پایدار انرژی حیاتی برق در فصل تابستان تقویت کنیم.
وی اجرای تعمیرات اساسی واحد اشکودا یک و واحد آلستوم یک این نیروگاه را مهم‌ترین برنامه عملیاتی این مجموعه در نیمه دوم امسال عنوان کرد و افزود: ما دو واحد تولیدی را به منظور رفع مشکلات فنی و تعمیرات اساسی از مدار تولید خارج کردیم تا با رفع چالش‌های فنی بتوانیم سطح آمادگی و توان تولیدی این واحدها را جهت پشتیبانی از روند تولید این نیروگاه تقویت کنیم.
وی ادامه داد: با توجه به زمان‌بندی و برنامه‌ریزی صورت گرفته برای تعمیرات این دو واحد که از اوایل دی‌ماه تا اواخر اسفندماه ادامه خواهد داشت، بیش از ۹۰ درصد از فعالیت های مربوطه با توان نیروهای متخصص داخلی شرکت انجام خواهد شد.
دهقان‌پور افزود: در تعمیرات اساسی این دو واحد، بخش‌های اصلی توربین و ژنراتور آنها و بویلر واحد اشکودا و دیگر تجهیزات جانبی مورد تعمیرات اساسی قرار خواهند گرفت تا بتوانیم واحد اشکودا یک با ظرفیت ۶۰ مگاوات و واحد آلستوم یک با ظرفیت ۱۸.۵ مگاوات را با حداکثر توان خود به ویژه در تابستان سال ۱۴۰۳ در مدار تولید قرار دهیم.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق مشهد اضافه کرد: امیدواریم با تکیه بر دانش و تجربه کارکنان این شرکت شاهد تقویت تولید واحد‌های نیروگاه باشیم تا بتوانیم تابستانی توام با آسایش برای مردم به ارمغان بیاوریم.
وی در پایان تاکید کرد: این شرکت با سابقه بیش از ۵۹ سال توانسته است با اجرای دقیق و به موقع برنامه‌های سرویس و نگهداری در بازه‌های زمانی منظم، به میزان قابل توجهی موجب افزایش طول عمر تجهیزات و حفظ پایایی واحدها شده و خدمات شایانی را به مشترکان برق فراهم کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا