اخبار صنعت برق

الزام بخش اداری به تامین ۲۰ درصد از برق مورد نیاز خود از انرژی‌های تجدیدپذیر

رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق از ابلاغ مصوبه الزام بخش اداری به تامین ۲۰ درصد از برق مورد نیاز خود از انرژی‌های تجدیدپذیر توسط وزیر نیرو خبر داد.
مصطفی رجبی‌مشهدی سخنگوی صنعت برق گفت: توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر یکی از وجوه سیاست‌های زیست‌محیطی بوده و وزارت نیرو نیز برای این موضوع اهمیت ویژه‌ای قائل است.
وی بیان‌داشت: علاوه بر این به‌منظور رفع ناترازی در تولید و تقاضای برق، برنامه‌ریزی افزایش ظرفیت ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر توسط وزارت نیرو انجام شده است که در این صورت به کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی و انتشار آلایندگی‌های هوا کمک خواهد کرد.
رجبی‌مشهدی در ادامه به ابلاغ مصوبه الزام بخش اداری به تامین ۲۰ درصد از برق موردنیاز خود از انرژی‌های تجدیدپذیر توسط وزیر نیرو اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای ماموریت وزارت نیرو برای توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر و با هدف اجرای مصوبه‌های شورای‌عالی انرژی کشور، همه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون خدمات کشوری مکلفند سالیانه پنج درصد مصرف انرژی الکتریکی خود را تا رسیدن به سهم ۲۰ درصد مصرف سال از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک تامین کنند.
سخنگوی صنعت برق با تاکید بر این که ادارات موظفند پنج درصد از برق مصرفی خود را طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند، گفت: این عدد در طول مدت چهار سال تا ۲۰ درصد (سالیانه پنج درصد) افزایش خواهد یافت و در صورت رعایت‌ نشدن این موضوع توسط ادارات یا سازمان‌ها، تعرفه برق آنها به قیمت انرژی‌های تجدیدپذیر محاسبه خواهد شد و سازمان‌ها و ادارات مشمول به‌طور قطع باید برق موردنیاز خود را از طریق تابلوی سبز بورس انرژی خریداری کنند.
رجبی مشهدی بر اقتصادی‌بودن انرژی‌های تجدیدپذیر تاکید کرد و گفت: تولید انرژی تجدیدپذیر نسبت به استفاده از سوخت‌های فسیلی برای صنایع و مصرف‌کنندگان از روش‌های دیگر مناسب‌تر است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا