اخبار شرکت‌های عضو

انجام تعمیرات نیروگاه شریعتی مشهد با هماهنگی شرکت برق حرارتی و دیسپاچینگ ملی

پس از هماهنگی‌های لازم با شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و دیسپاچینگ ملی، تعمیرات نیروگاه شریعتی مشهد از آبان ماه سال جاری آغاز و با موفقیت به اتمام رسید و در حال حاضر تمام واحدهای این نیروگاه آماده تولید و در اختیار شبکه است.
به گزارش روابط عمومی شرکت تولید انرژی برق شمس پاسارگاد، نیروگاه سیکل ترکیبی شریعتی مشهد در نه ماهه اول سال 1402 با مصرف 458 میلیون مترمکعب سوخت گاز و 76 میلیون لیتر سوخت گازوییل که با تامین مناسب، نسبت به سال 1401 کاهش داشته، توانسته طی این مدت، 1908768 مگاوات تولید ناخالص داشته باشد و این واحدهای نیروگاهی هم اکنون با تلاش شبانه‌روزی کارکنان در مرحله بازدید و تعمیرات هستند.
از جمله فعالیت‌های انجام‌شده، بازدید اتاق احتراق و مسیر داغ شش واحد گازی GE-F5، تعمیرات CI+ یک واحد گازی GE-G9، تعمیرات اساسی MI+RI واحد دیگر GE-F9 (برای اولین بار در نیروگاه شریعتی از بدو تاسیس) و بازدید نیمه‌اساسی 150،000 ساعت واحد بخار است.
همزمان با تعمیرات اساسی MRI در واحد G17، پروژه‌های بهینه‌سازی سرمایه‌ای از جمله نصب ترموکوپل برای اندازه‌گیری دمای متال یاتاقان 3، ارتقا رله‌های حفاظتی فیدر INCOMING و تعویض باتری‌های واحدهای F9 برای اولین بار از بدو تاسیس نیز در این واحد انجام پذیرفت. لازم به ذکر است در تعمیرات بلوک، آماده‌سازی و نصب تجهیزات پایش وضعیت و دیتابرداری از سیگنال‌های مورد نیاز جهت طراحی سخت‌افزار و نرم‌افزار سیستم پایش وضعیت در پروژه پایش آنلاین وضعیت عملکردی و ارتعاشی توربین‌های گازی F9 و توربین بخار توسط دانشگاه شریف انجام شد.
حسین عبدالخالق‌زاده مدیرعامل شرکت تولید انرژی برق شمس پاسارگاد در گفت‌وگو با روابط عمومی اعلام داشتند که واحدهای نیروگاه برای بهره‌برداری در پیک سال 1403 در حال آماده‌سازی بوده و ضمن تشکر از عوامل زحمتکش در نیروگاه با توجه به همه سختی‌ها، از جمله موانع و مشکلات نیروگاه را کمبود منابع مالی و تاخیر در پرداخت به پیمانکاران اعلام داشته و از شرکت‌های مربوطه که متولی در پرداخت صورت‌حساب‌ها هستند درخواست به‌روزرسانی مطالبات داشته تا بتوانیم تولید برق پایدار را در اختیار مدار شبکه سراسری برق کشور قرار دهیم.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا